איך לגרום לעובד לרוץ אתכם למרחקים?

עולם העבודה משתנה ללא הרף, המבנה הארגוני הופך לשטוח וכולל פחות מדרגי היררכיה, תהליכים פנים ארגונים הופכים יותר ויותר  פרסונליים ומותאמים לעובד באופן ייחודי לו.

לדוגמה חלוקת מתנות ממותגות, אירועי רווחה, מטבחים מאובזרים בכל טוב, עיצוב פנים משרדי הכולל פינות מדיטציה, פינות שקט, משחקי וידיאו…., דיונים אין סופיים על דור הY וה-Z  בסופו של דבר מסתכמים ברצון  ליצור מחוברות לארגון באופן שיאריך את ותק העובדים בחברה וישמור אותם שבעי רצון, וכן לא רק את ה- "טאלנטים".  במציאות של השוק כיום, על החברה לדאוג לשמר את מרב העובדים ולא בהכרח רק את ה"כוכבים".
כמובן שרוב הדברים שמניתי הם מנת חלקם של הארגונים הגדולים וה"מרופדים" יותר.

אז איך  בכל זאת אני יכול  לשמר את  העובדים שלי ולהפחית את אחוז התחלופה גם בעסק קטן או בינוני?
התשובה כרוכה בהשקעה ובניית תהליך מובנה אך ברורה ומוכחת מחקרית –  פיתוח עובדים!
קיים קשר ברור בין תפיסת הצמיחה האישית והמקצועית של העובדים בחברה לבין מידת המחוברות שלהם. אם עובד מרגיש כי אין לו לאן לגדול , בין אם אישית, מקצועית או ניהולית, אנחנו נחווה מהר מאוד ירידה ניכרת במוטיבציה שלו, תפוקות נמוכות ולבסוף, סביר להניח שגם עזיבה.

על תהליך פיתוח העובדים להיות:

  • אישי- הטמעה ויישום התכניות בהתאמה לכל העובד
  • גמיש( לאו דווקא מושתת על ציר התפקידים בארגון)
  • תואם לערכי החברה והמטרות הספציפיות שהחברה הציבה לפרויקט.
  • תהליך מתמשך שמתחיל מבירור הרצונות, הצרכים, היכולות של העובד וקבלת מענה לתשובה " לאן תרצה להתפתח", קיום חשיבה על אלטרנטיבות שונות להתפתחות, מעקב אחר ביצועים ושיחת משוב

חשוב מאוד לא להתפתות להחליט עבור העובד על תחומי התפתחות נוספים/השתלמויות/קורסים – מאחר ולא עונה על הקטגוריה של פיתוח עובדים אלא עלול ליצור את ההפך- תסכול ועומס מיותר על העובד, על העובד ל"החליט" על אפיק התפתחות בהתאם לתשוקה האישית שלו, שכמובן יבחרו בהתאם לאלטרנטיבות שתואמות את האסטרטגיה הניהולית של הארגון.

לסיכום, פיתוח העובדים כתהליך WIN WIN WIN  לחברה שלך, WIN  לעובד ברמה האישית והמקצועית, WIN לארגון ע"י חיבור העובד, רתימתו והפיכתו לעובד מסור, לויאלי שיצעד לצידך לתקופה ממושכת. ו- WIN ברמה האסטרטגית- מאחר ובאמצעות פיתוח ההון האנושי זכינו גם במטרות ויעדים נוספים שהצבנו לעובדים שלנו ברמה הארגונית .

 

*יובהר כי כל האמור בחוזר זה הנו בגדר מסירת מידע כללי ואין לראות במידע זה משום חוות דעת או כל תחליף לייעוץ מקצועי. לפרטים נוספים ניתן לפנות לחלי שלו, מנהלת מחלקת משאבי אנוש

לחצו כאן לפרטים
Join Us Now


Baker Tilly

Share This