היתרונות ליצואני שירותים באירלנד

אירלנד, אחת המדינות שהציגה את ההתאוששות המהירה והטובה ביותר אחרי המשבר (והחילוץ הפיננסי) ב 2008, שוב עולה קרנה של "הנמר הקלטי" כמדינה אטרקטיבית מאוד לפתיחת פעילות – בייחוד עבור יצואנים של שירותים וטכנולוגיות לשווקי היעד של ארה"ב ואירופה.

אירלנד, חלק מהאיחוד האירופאי, זכתה להשקעות מצד ענקיות בין לאומיות דוגמאת פייסבוק, גוגל, אורקל, דל, אינטל ועוד, עקב מדיניות מיסוי מאוד "סלחנית" כלפי החברות. לצורך יציאה מהמשבר אירלנד ביצעה מספר צעדים פיסקליים ורגולטורים על מנת לתמוך ולשמר את כלכלת היציאה מהמשבר, הנה כמה עובדות ששווה לשים אליהן לב :

  • דבר ראשון, חשוב לזכור שאירלנד הנה אחת החברות באיחוד האירופי שמעניקה יתרונות רבים בתחומי הסחר והמס מול מדינות אחרות באיחוד.
  • ריכוז גבוה של כוח עבודה בדמות מהגרי עבודה איכותיים מרחבי אירופה עם ציפיות שכר לא גבוהות יחסית, דבר המאפשר גם גישה קלה ב"חזרה" אל מדינות המקור.
  • מיסוי עובדים: שיעור מס נמוך במיוחד ממהגרי העבודה שמועסקים בסניפים האיריים של חברות בינלאומיות, וכן מעניקה נקודות זיכוי לבעלי הכנסה גבוהה.
  • סביבה רגולטורית גמישה. קברניטי המדינה הבינו שבכדי להניע את הכלכלה יש לטפל בתחום הרגולטורי והפכו את האמור לגמישה ומתאימה יותר לפרקטיקות העסקיות.
  • "שער פתוח" לארה"ב. עקב פזורת מהגרים איריים גבוהה וקשרי משפחה וחברות עסקיים הנובעים מהם ובשילוב קרבה פיזית יחסית לניו יורק ניתנים לאירלנד יתרונות רבים, ובראשם היקף ההון האמריקאי הזמין במדינהה מרווחיהן של החברות האמריקאיות הפועלות בה שמחפש השקעות חדשות במיוחד בעידן של ריבית עולמית אפסית.
  • מס חברות אפקטיבי: הטבת מיסוי ייחודית המקנה לחברות המפתחות שם תוכנה ורושמות פטנט, מס חברות של 6.25% בלבד! מעבר להסדר זה, מס החברות באירלנד עומד על 12.5%
  • פטור ממס רווחי הון באירלנד בעת מכירת מניות של חברה תושבת אירלנד על ידי תושב חוץ, בין אם הוא יחיד ובין אם הוא חברה.
  • ריכוז מטות החברות הבינ"ל הגדולות מאפשרות גישה הן לכוח אדם איכותי ומנוסה וגם לחברות עצמן.

בעידן המודרני בו הגלובליזציה מאפשרת לחברות ליהנות מיתרונות משטרי המס שמדינות שאינן מדינות תושבתן מעניקות אין דבר יותר מתבקש מכך שבעת בחינת הקמת מקום פעילות חברה יש לבדוק מהי החלופה האופטימאלית ביותר בה נקים את החברה.

כרשת בינלאומית עם משרדים פעילים גם באירלנד, נשמח לבחון עבורך את כדאיות הנושא, ונסייע לך בביצוע המהלך, ממציאת משרדים ועד יצירת קשרים עסקיים מקומיים.

לחצו כאן לפרטים
Join Us Now


להרשמה לשבוע המיסים של בייקר טילי לחץ כאן

Baker Tilly

Share This