הממשלה שוקלת להטיל שוב מס רכוש על קרקעות פרטיות

הניסיונות של הממשלה להגדיל את ההיצע של הדירות החדשות כדי לגרום לירידת מחירים ממשיכים. לשם כך יזמה מספר מהלכים מכיוונים שונים שנועדו לעודד הקדמת הבנייה בקרקעות הפרטיות הזמינות לבנייה. אחד מהכיוונים הללו הוא באמצעות "המקל", כלומר החזרת מס הרכוש לקרקעות הפנויות לבנייה.

לאחרונה החלה הממשלה לבחון להטיל שוב מס רכוש על קרקע פרטית המיועדת לבנייה. המשמעות היא שאם אכן יחזור החוק לתוקף, אחרי שבוטל בתחילת שנות ה-2000, יוטל מס בן אחוז מסוים משווי הקרקע אם יחול עיכוב בבנייה בשטח. מטרת החוק הזה היא למנוע עיכובי בנייה במגרשים פנויים כדי לגרום לבעלי הנכסים להתחיל בבנייה כמה שיותר מהר, וכך לספק את דרישות השוק לדירות חדשות.

משמעות כניסת החוק להטלת מס רכוש על קרקעות פרטיות היא שבעלי המגרשים יזדקקו ליד מכוונת ומקצועית שתוביל אותם בנבכי הבירוקרטיה הסבוכה הזו בהצלחה. אנו מציעים שירותי ראיית חשבון וייעוץ מס, עם התמחות בתחום הנדל"ן. הלקוחות שלנו יודעים שעומדים מאחוריהם בעלי מקצוע שיעשו את המיטב כדי לטפל כראוי ובאופן מקצועי בנכסי הנדל"ן שלהם.

ההתמודדות עם רשויות המס אינה קלה, בייחוד בעסקאות נדל"ן, שבהן יש להיות מצוי בכל התנאים והסעיפים הסבוכים שבחוק. חברות, יזמים או אנשים פרטיים המנסים למצוא את דרכם בעצמם בסבך הבירוקרטיה הסבוכה הזו עלולים למצוא עצמם משלמים תשלומים ומסים, שטיפול מקצועי יכול היה למנוע. אנחנו בבייקר טילי יודעים לתת את השירות הכולל והמקיף בכל הקשור לטיפול במיסוי בתחום הנדל"ן. בשנים שבהן היה החוק בתוקף טיפלנו בהצלחה באינספור לקוחות, שבשל סיבות כאלה ואחרות עמדו בפני תשלום של מס רכוש על הקרקע הפרטית שלהם.

רוצים לדעת כיצד להתמודד עם מס הרכוש החדש באופן שקול ומקצועי להפחתת הנזק הכספי? צרו קשר עוד היום עם אירית סהר, מנהלת מחלקת מיסוי פרט.

יובהר כי כל האמור בחוזר זה הינו בגדר מסירת מידע כללי ואין לראות במידע זה משום חוות דעת או כל תחליף לייעוץ מקצועי.

לחצו כאן לפרטים
Join Us Now


להרשמה לשבוע המיסים של בייקר טילי לחץ כאן

Baker Tilly

Share This